Yhteystiedot

Ympäristöpalvelut Helmi - Hallinto

Rynnäkkötie 1, 3. krs.
86600 Haapavesi

Fax: 08-4591 474

Ympäristöpalvelupäällikkö Harri Heikkilä
harri.heikkila@haapavesi.fi
044 7591 471

Eläinlääkintähuolto

Haapavesi

Rynnäkkötie 1
86600 Haapavesi

Puhelinaika ja pieneläinvastaanotto arkisin klo 8.00-9.30 tai sopimuksen mukaan.
Toimialueena Haapavesi.
Eläinlääkärin vastaanotto, puh. (08) 450 600

Ei ajanvarauksia tekstiviestillä tai sähköpostilla !

Eläinlääkäri Elli Tuominen
elli.tuominen@haapavesi.fi
044 7591 382

Eläinlääkäri Maris Kriggulson (virkavapaalla 2.9.2017 saakka)
maris.kriggulson@haapavesi.fi

Sijaisena 2.9.2017 saakka eläinlääkäri Maria Ahi Blomqvist

044 7591 470

Eläinlääkäri Outi Lehtonen 8.2.-31.5.2016

044 7591 247

Siikalatva/Kestilä

Tiinanmäki 5
92700 Kestilä

Puhelinaika ja pieneläinvastaanotto arkisin klo 8.00-9.30 tai sopimuksen mukaan.
Toimialueena Siikalatva (Rantsila, Kestilä, Pulkkila ja Piippola) ja Pyhäntä.

Ei ajanvarauksia tekstiviestillä tai sähköpostilla !

Eläinlääkäri Daniel Marin
daniel.marin@haapavesi.fi
044 759 1475
Eläinlääkäri Eija Malin
eija.malin@haapavesi.fi
044 759 1520

Eläinlääkäri Heli Mourujärvi (virkavapaalla 17.3.2016 saakka)
heli.mourujarvi@haapavesi.fi

Sijainen 1.5.2015 alkaen Matleena Hietala
matleena.hietala@haapavesi.fi

044 759 1782

Oulainen

Revonkatu 1 B
86300 Oulainen

Puhelinaika klo 8-10, vastaanotto ilman ajanvarausta vain rokotuksille klo 9-10. Muut asiat ajanvarauksella.
Toimialueena Oulainen ja Raahen kaupungin Vihannin kylä.
Eläinlääkärin vastaanotto, puh. (08) 474 072

Ei ajanvarauksia tekstiviestillä tai sähköpostilla !

Eläinlääkäri Virpi Kruus
virpi.kruus@haapavesi.fi
044 759 1794
Eläinlääkäri Kristiina Kuusinen
kristiina.kuusinen@haapavesi.fi
044 759 1792

Huom! Muutoksia pieneläinten aamuvastaanottoon Oulaisissa, tiedote.

Elintarvike- ja terveysvalvonta

Haapavesi

Rynnäkkötie 1, 3. krs.
86600 Haapavesi

Fax: 08-4591 474

Ympäristöpalvelupäällikkö Harri Heikkilä
harri.heikkila@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 759 1471
Ympäristötarkastaja Jari Heikkinen
jari.heikkinen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 720
Valvontaeläinlääkäri Sirkka Hankonen
sirkka.hankonen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 472

Oulainen

Revonkatu PL 14
86301 Oulainen

Ympäristötarkastaja Matti Ojanlatva
matti.ojanlatva@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 796
Ympäristötarkastaja Jari Heikkinen
jari.heikkinen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 720

Siikalatva/Pulkkila

Pulkkilantie 4
92600 Pulkkila

Ympäristötarkastaja Annika Olkkonen

(25.4 alkaen, 7.4-24.4 välisenä aikana voitte soittaa numeroon 044-7591 471)
annika.olkkonen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä

044 7591 783

Ympäristönsuojelu

Haapavesi

Rynnäkkötie 1, 3. krs.
86600 Haapavesi

Ympäristösihteeri (virka avoinna)

Sijaisena toistaiseksi Ympäristöpalvelupäällikkö Harri Heikkilä harri.heikkila@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi ja Pyhäntä

044 7591471

 

Yhteystiedot

Ympäristöpalvelut Helmi

HaapavesiOulainenPyhäntäSiikalatva