Yhteystiedot

Ympäristöpalvelut Helmi - Hallinto

Rynnäkkötie 1, 3. krs.
86600 Haapavesi

Fax: 08-4591 474

Ympäristöpalvelupäällikkö Harri Heikkilä
harri.heikkila@haapavesi.fi
044 7591 471
Vastaava eläinlääkäri Jukka Kivioja
jukka.kivioja@haapavesi.fi
044 7591 790

Eläinlääkintähuolto

Haapavesi

Rynnäkkötie 1
86600 Haapavesi

Puhelinaika ja pieneläinvastaanotto arkisin klo 8.00-9.30 tai sopimuksen mukaan.
Toimialueena Haapavesi.
Eläinlääkärin vastaanotto, puh. (08) 450 600

Eläinlääkäri Elli Tuominen
elli.tuominen@haapavesi.fi
044 7591 382

Eläinlääkäri Maris Kriggulson (virkavapaalla 30.3.2015 saakka)
maris.kriggulson@haapavesi.fi

Eläinlääkäri Maria Ahi Blomqvist

044 7591 470

Siikalatva/Kestilä

Tiinanmäki 5
92700 Kestilä

Puhelinaika ja pieneläinvastaanotto arkisin klo 8.00-9.30 tai sopimuksen mukaan.
Toimialueena Siikalatva (Rantsila, Kestilä, Pulkkila ja Piippola) ja Pyhäntä.

Eläinlääkäri Daniel Marin
daniel.marin@haapavesi.fi
044 759 1475
Eläinlääkäri Eija Malin
eija.malin@haapavesi.fi
044 759 1520
Eläinlääkäri Heli Mourujärvi
heli.mourujarvi@haapavesi.fi
044 759 1782

Oulainen

Revonkatu 1 B
86300 Oulainen

Puhelinaika ja pieneläinvastaanotto arkisin klo 8.00-10.00 tai sopimuksen mukaan.
Toimialueena Oulainen ja Raahen kaupungin Vihannin kylä.
Eläinlääkärin vastaanotto, puh. (08) 474 072

Eläinlääkäri Virpi Kruus
virpi.kruus@haapavesi.fi
044 759 1794
Eläinlääkäri Jukka Kivioja
jukka.kivioja@haapavesi.fi
044 759 1790
Eläinlääkäri Kristiina Kuusinen
kristiina.kuusinen@haapavesi.fi
044 759 1792

Elintarvike- ja terveysvalvonta

Haapavesi

Rynnäkkötie 1, 3. krs.
86600 Haapavesi

Fax: 08-4591 474

Ympäristöpalvelupäällikkö Harri Heikkilä
harri.heikkila@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 759 1471
Ympäristötarkastaja Jari Heikkinen
jari.heikkinen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 720
Valvontaeläinlääkäri Sirkka Hankonen
sirkka.hankonen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 472

Oulainen

Revonkatu PL 14
86301 Oulainen

Ympäristötarkastaja Matti Ojanlatva
matti.ojanlatva@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 796
Ympäristötarkastaja Jari Heikkinen
jari.heikkinen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 720

Siikalatva/Pulkkila

Pulkkilantie 4
92600 Pulkkila

Ympäristötarkastaja Annika Olkkonen (30.6.-31.8.2014 välisen ajan)
annika.olkkonen@haapavesi.fi
Toimialueena Haapavesi, Oulainen, Siikalatva ja Pyhäntä
044 7591 783

Ympäristönsuojelu

Haapavesi

Rynnäkkötie 1, 3. krs.
86600 Haapavesi

Ympäristösihteeri Eeva Heiska
eeva.heiska@oulainen.fi
Toimialueena Haapavesi ja Pyhäntä
044 479 3233

Haapaveden kaupungin ympäristölaboratorio

Teknologiakylä, Teknotalo 1
86600 Haapavesi
p.044 7591 685, 08 4591 478
fax. 08 4591 473
ymplabra@haapavesi.fi

Avoinna:
Ma - To klo 7:15 - 15:00
Pe klo 7:15 - 14:30

Näytteiden vastaanotto:
Ma - To klo 7:15 - 14:30
Pe klo 7:15 - 14:00
Sovittaessa myös muina aikoina

Laboratorion johtaja
Seija Pikkarainen

044 7591 478
  08 4591 478

Laborantti
Taina Haapakoski

Laborantti
Sirpa Korhonen

Laborantti
Leena Mäntylammi

044 7591 685


044 7591 685


044 7591 685
Näytteenotto

Laskutus

044 7591 695

044 7591 212

Sähköposti: etunimi.sukunimi@haapavesi.fi

Kotisivut: /ymparistolaboratorio.html

 

Yhteystiedot

Ympäristöpalvelut Helmi

HaapavesiOulainenPyhäntäSiikalatva